Цікавинки

6 пошуковиків, які краще за Google

6 пошуковиків, які краще за Google
На перший погляд може здатися, що бути краще Google може тільки «Яндекс», та й то не факт. Ці компанії вкладають в інновації і розвиток величезні суми. Невже хоч у когось є шанс не тільки змагатися з лідерами, але і перемагати? Наша відповідь: «Так!» Є кілька пошукових систем, яким це вдалося. Давайте подивимося на наших героїв.

6 пошуковиків, які краще за Google

DuckDuckGo

Що це

DuckDuckGo – це досить відома пошукова система з відкритим вихідним кодом. Сервери знаходяться в США. Крім власного робота, пошуковик використовує результати інших джерел: Yahoo! Search BOSS, «Вікіпедія», Wolfram | Alpha.

Чим краще

DuckDuckGo позиціонує себе як пошук, що забезпечує максимальну приватність і конфіденційність. Система не збирає жодних даних про користувача, не зберігає логи (немає історії пошуку), використання файлів cookie максимально обмежено.
DuckDuckGo не збирає особисту інформацію користувачів і не ділиться нею. Це наша політика конфіденційності.
Гебріел Вайнберг (Gabriel Weinberg), засновник DuckDuckGo

Навіщо це вам

Всі великі пошукові системи намагаються персоналізувати пошукову видачу на основі даних про людину перед монітором. Цей феномен отримав назву «бульбашка фільтрів»: користувач бачить тільки ті результати, які узгоджуються з його перевагами або які система вважатиме такими.
DuckDuckGo формує об’єктивну картину, не залежну від вашої минулої поведінки в Мережі, і позбавляє від тематичної реклами Google і «Яндекса», заснованої на ваших запитах. За допомогою DuckDuckGo легко шукати інформацію на іноземних мовах: Google і «Яндекс» за замовчуванням віддають перевагу російськомовним сайтам, навіть якщо запит введений на іншій мові.

Нігма

Що це

«Нігма» – російська метапошуклва система, розроблена випускниками МДУ Віктором Лавренко і Володимиром Чернишовим. Здійснює пошук за індексами Google, Yahoo!, Bing, «Яндекса», Rambler, AltaVista, Aport, має і власний пошуковий алгоритм.

Чим краще

Пошук за індексами всіх великих пошукових систем дозволяє формувати релевантну видачу. Крім цього, «розділ потребує» розбиває результати на кілька тематичних груп (кластерів) і пропонує користувачеві звузити поле пошуку, відкинувши непотрібні або виділивши пріоритетні. Завдяки модулям «Математика» і «Хімія» можна прямо в рядку пошуку вирішувати математичні завдання і запитувати результати хімічних реакцій.

Навіщо це вам

Позбавляє від необхідності шукати один і той же запит в різних пошукових системах. Кластерна система дозволяє легко маніпулювати результатами пошуку. Наприклад, «розділ потребує» збирає в окремий кластер результати з інтернет-магазинів. Якщо ви не маєте намір щось купувати, то просто виключіть цю групу. Вибравши кластер «Англомовні сайти», ви отримаєте видачу тільки англійською. Модулі «Математика» і «Хімія» допоможуть школярам.
На жаль, в даний час проект не розвивається, тому що розробники перенесли свою активність на в’єтнамський ринок. Проте «Нігма» поки не тільки не застаріла, але в деяких речах, як і раніше дає фору Google. Будемо сподіватися, що розробка відновиться.

Not Evil

Що це

Not Evil – система, що здійснює пошук по анонімній мережі Tor. Для використання потрібно зайти в цю мережу, наприклад запустивши спеціалізований браузер з однойменною назвою. Not Evil не єдиний пошуковик в своєму роді. Є LOOK (пошук за замовчуванням в Tor-браузері, доступний зі звичайного інтернету) або TORCH (один з найстаріших пошукових систем в Tor-мережі) та інші. Ми зупинилися на Not Evil через недвозначний натяк на сам Google (досить подивитися на стартову сторінку).

Чим краще

Шукає там, куди Google, «Яндексу» і іншим пошуковикам вхід закритий в принципі.

Навіщо це вам

У мережі Tor багато ресурсів, які неможливо зустріти в законослухняному інтернеті. І в міру того як посилюється контроль влади над змістом Мережі, їх число буде рости. Tor – це своєрідна Мережа всередині Мережі: зі своїми соціалками, торрент-трекера, ЗМІ, торговими майданчиками, блогами, бібліотеками і так далі.

YaCy

Що це

YaCy – децентралізована пошукова система, що працює за принципом мереж P2P. Кожен комп’ютер, на якому встановлений основний програмний модуль, сканує інтернет самостійно, тобто є аналогом пошукового робота. Отримані результати збираються в загальну базу, яку використовують усі учасники YaCy.

Чим краще

Тут складно говорити, краще це чи гірше, так як YaCy – це зовсім інший підхід до організації пошуку. Відсутність єдиного сервера і компанії-власника робить результати повністю незалежними від чиїхось уподобань. Автономність кожного вузла виключає цензуру. YaCy здатний вести пошук в глибокому вебі і Неіндексованих мережах загального користування.

Навіщо це вам

Якщо ви прихильник відкритого ПЗ і вільного інтернету, який не піддається впливу державних органів і великих корпорацій, то YaCy це ваш вибір. Також з його допомогою можна організувати пошук усередині корпоративної або іншої автономної мережі. І нехай поки в побуті YaCy не дуже корисний, він є гідною альтернативою Google з точки зору процесу пошуку.

Pipl

Що це

Pipl – система, призначена для пошуку інформації про конкретну людину.

Чим краще

Автори Pipl стверджують, що їх спеціалізовані алгоритми шукають ефективніше, ніж «звичайні» пошуковики. Зокрема, пріоритетними джерелами інформації є профілі соціальних мереж, коментарі, списки учасників і різні бази даних, де публікуються відомості про людей, наприклад бази судових рішень. Лідерство Pipl в цій області підтверджено оцінками Lifehacker.com, TechCrunch і інших видань.

Навіщо це вам

Якщо вам потрібно знайти інформацію про людину, котра проживає в США, то Pipl буде набагато ефективніше за Google. Бази даних російських судів, мабуть, недоступні для пошукача.

FindSounds

Що це

FindSounds – ще один спеціалізований пошукач. Шукає різні звуки (дім, природа, машини, люди і так далі) в відкритих джерелах. Сервіс не підтримує запити кирилицею, але є значний список тегів, за якими можна виконати пошук.

Чим краще

У видачі тільки звуки і нічого зайвого. В налаштуваннях пошуку можна виставити бажаний формат і якість звучання. Всі знайдені звуки доступні для скачування. Є пошук звуків за зразком.
Навіщо це вам
Якщо вам потрібно швидко знайти звук мушкетного пострілу, удари дятла-сосуна або крик Гомера Сімпсона, то цей сервіс для вас. І це я вибрав тільки з доступних російськомовних запитів.
Англійською мовою спектр ще ширше. А якщо серйозно, спеціалізований сервіс передбачає спеціалізовану аудиторію. Але раптом і вам стане в нагоді?
Життя альтернативних пошукових систем часто буває швидкоплинним. Про довгострокових перспективах подібних проектів ми запитали колишнього генерального директора української філії компанії «Яндекс» СергіяПетренко.


8 простих способів прискорити роботу в Excel

8 простих способів прискорити роботу в Exel

1. Як швидко підігнати розмір стовпців під ширину вмісту

У кожну клітинку Excel вміщається 32 767 знаків. Тому функція швидкої зміни ширини шпальти по його вмісту не завжди зручна. 🙂 Хоча в більшості випадків вона виручає. Наведіть курсор миші на праву межу заголовку стовпця і двічі клікніть по ній, щоб програма підібрала оптимальну ширину шпальти. Цей трюк працює і для декількох стовпців, а також для всього листа.

2. Як швидко виділити весь рядок або стовпець

При роботі з великими обсягами даних неможливо обійтися без клавіатурних скорочень, за допомогою яких легко переміщатися по листу і виділяти окремі стовпці або рядки. Комбінації Ctrl + Spacebar і Shift + Spacebar якраз і відповідають за швидке виділення поточного стовпця або рядка.

3. Як швидко виділити діапазон даних

Одного разу я спостерігав, як чотирирічна дитина використовував гарячі клавіші копіювання і вставки для введення ключа до гри. Схоже, нерозлучна трійця Ctrl + C, Ctrl + V і Ctrl + A вбирається молодим поколінням разом з молоком матері. До слова, команда «Виділити все» в Excel має невелику особливість: одиночне натискання Ctrl + A виділяє поточний діапазон, а подвійне – таблицю цілком.
Як швидко виділити діапазон даних

4. Як внести зміни на кількох аркушах одночасно

Парена ріпа, твій вихід! Наприклад, щоб поміняти розмір шрифту відразу на всіх аркушах, необхідно зібрати їх в групу за допомогою кліків мишкою по закладках листів, утримуючи клавішу Ctrl.

5. Як перенести рядок в поточному осередку

Хочеш познущатися над новачком в Excel – попроси його вписати дані всередині осередку в кілька рядків. Звичайно, шкільний трюк, але зі старшим поколінням працює на ура. Комбінація Alt + Enter запобігає перехід до іншої клітинки і переводить курсор на новий рядок в межах поточної комірки.

6. Як вставити відразу декілька стовпців або рядків

Вставка додаткового рядка або стовпчика забирає три-чотири клацання мишею. Це небагато, але тільки до того часу, поки вам не знадобиться відразу десяток нових стовпців, наприклад. Однак, попередньо виділивши необхідну кількість вже існуючих осередків, можна відбутися все тим же числом кліків.
Як вставити відразу декілька стовпців або рядків

7. Як швидко вставити поточну дату

Судячи з усього, гарячі клавіші Ctrl +; і Ctrl + Shift +; потрібно крутити по радіо замість ранкового гімну. Ці комбінації варто повторювати до того часу, поки на планеті не залишиться того трудяги, який вбиває дату і час вручну.

8. Як швидко додати коментар

Програмісти нерідко додають коментарі до свого коду, щоб в разі необхідності вони самі їх колеги змогли розібратися в ахінеї тонкощах написаного. Користувачам Excel така звичка теж не завадить. Благо під цю справу виділені свої гарячі клавіші: Shift + F2. Комбінація Ctrl + Shift + O виділяє всі осередки листа, до яких прикріплено примітки. Стане в нагоді, якщо ви захочете позбутися всіх коментарів одним махом


Як хакери захищають свою сім’ю від інших хакерів

Як хакери захищають свою сім'ю від інших хакерів
Відзначимо, що це – базові поради, і якщо ви добре розбираєтеся в комп’ютерних мережах і безпеці, швидше за все, вони здадуться вам банальними.

Як хакери захищають свою сім’ю

За його словами, турбуватися про глобальний злом – так само розумно, як переживати, що на галявину перед вашим будинком вискочить загін ніндзя. І все ж, не зайвим буде приділити належну увагу звичайним щоденним речам, щоб зміцнити комп’ютерну безпеку своєї сім’ї.

Злом по геотегам

Що це? Геотеггінг – це ті дані на смартфоні, за допомогою яких тегіруются фото в місцях, де вони зняті, і ці дані можуть загрожувати безпеці вашої родини. Якщо ви з сім’єю розважаєтесь в парку або поїздці, геотегування можна залишити включеним (адже ви там не живете). Але не постіть фото дитини на сходинках школи, поки ця функція не відключили.
Як захиститися: Кріс не схильний драматизувати обсяг загрози від такого зовнішнього втручання. Але за його словами, збір таких даних стає все простішим і в майбутньому буде використовуватися все частіше. Досить легко поміняти настройки місцерозташування для камери смартфона, так чому б цього не зробити?

Злом мережі Wi-Fi

Що це: Навіть хлопець, який назвав свою мережу MakeAmericaGreatAgain (слоган Дональда Трампа на виборах – ред.), Додумався захистити її досить довгим паролем ( це 5ecretlyV0ting7orHillary). Але швидше за все, він ніяк не захищав роутер, але ж якщо не поставити на нього пароль, кожен може залізти в налаштування роутера, використовуючи дефолтний пароль.
Як захиститися:
  1. По-перше, переконайтеся, що використовуєте шифрування WPA2 (Wi-Fi Protection Access) в своїй мережі. Якщо ви користуєтеся WEP (Wireless Encryption Protocol), можливо, ви все ще живете в 2002 році.
  2. Пам’ятайте, що є різниця між доступом до мережі, до якої коннектится ваш ноутбук, і роутером, де пароль віддаленого доступу може бути все ще password. Відкрийте інструкцію до роутера і виправте цю ситуацію. Заодно вимкніть і віддалений бездротовий доступ, якщо вам знадобиться поміняти настройки роутера, використовуйте кабельне підключення.

Злом менеджера паролів

Що це: Складні паролі – хороший захист, їх можна порівняти з будинком, який охороняється пітбулем – жоден грабіжник не ризикне туди заявитися. Але такі паролі, як правило, довгі, заплутані, і часто на їх запам’ятовування просто немає часу. Менеджери паролів на зразок 1Password дуже гарні в організації такої інформації. Просто переконайтеся, що master-файл з усіма даними не зберігається десь в хмарі, витоку даних траплялися з хмарними сервісами не раз.
Як захиститися: Нікому не хочеться запам’ятовувати 50 паролів, менеджери паролів – це зручно. Але файл з паролями повинен зберігатися у вас на жорсткому диску, як зашифрований пакет.

Злом Bluetooth

Що це: За словами Кріса, зламавши такий доступ, він цілком здатний включити мікрофон будь-якого користувача і підслуховувати за ним. Прийнято вважати, що для цього потрібно перебувати в безпосередній близькості від пристрою, але можна це зробити і в кілометрі від нього. Але такі атаки, як правило, прицільні, хакери зазвичай не гуляють по околицях, обчислюючи, чи немає у кого поблизу відкритого Bluetooth-з’єднання.
Як захиститися: Якщо девайс, до якого ви підключаєтеся, видає вам стандартний код 0000, він вразливий. Але якщо ви отримуєте від нього унікальний код, все ок.

Злом відео-няні

Що це: Два основні шляхи, по яких хакери можуть дістатися до вашої незахищеної відеокамери – пошук по Google і завантаження призначених для користувача інструкцій. Наприклад, якщо камера D-Link завжди має URL виду Dlink + серійний номер камери, простим перебором хакери можуть знайти в пошуку скільки завгодно незахищених відеокамер.
Інший простий шлях: уважно читати призначені для користувача інструкції. Кожен власник камери час від часу буде забувати пароль до неї, тому виробники залишили можливість перезавантаження. Інструкції про те, як це зробити, викладені прямо на сайті виробника.
Як захиститися:
  • По-перше, купити камеру з якомога більшою кількістю налаштувань з управління. Якщо ви поміняєте логін і пароль як тільки налаштуєте девайс, вже буде неважливо, дісталися хакери до призначених для користувача інструкцій.
  • По-друге, потрібна камера з можливістю віддаленого відключення.
  • По-третє, бажано, щоб у неї був непублічний URL.

Комментариев нет:

Отправить комментарий